FCSB câştigă cu 2-0 meciul din deplasare de la FC Botoşani

FCSB s-a impus duminică seara la Botoşani cu 2-0 într-un meci din etapa a 25-a a Ligii I.

Imaginea articolului FCSB câştigă cu 2-0 meciul din deplasare de la FC Botoşani

Ambele goluri ale partidei au fost marcate în repriza a doua.

În minutul 55, FCSB a deschis scorul prin Florin Tănase, iar 11 minute mai târziu şi-a mărit avantajul prin Darius Olaru.

Până la acest meci, FC Botoşani suferise o singură înfrângere, cu Academica, în ultimele opt runde din Liga 1, interval în care au mai înregistrat şase succese şi o remiză.

De cealaltă parte, roş-albaştrii au avut până la meciul de duminică, în sezonul actual, din postura de vizitatori, şase victorii, două rezultate de egalitate şi patru partide pierdute, potrivit LPF.

Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!

Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa [email protected].