Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Dubai

Imaginea articolului Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Dubai

Sursa FOTO: Profimedia

Halep a cedat primul set la 3, după ce a reuşit doar un singur break, în finalul manşei. Sportiva din Constanţa şi-a revenit ulterior şi nu i-a dat mari speranţe adversarei. Halep a închis meciul după o oră şi 38 de minute, cu dublu 6-2.

În faza următoare, Simona va evolua împotriva lui Jennifer Brady, care a trecut în sferturi de Garbine Muguruza din Spania.

În cealaltă semifinală de la Dubai se întâlnesc Petra Martic şi Elena Rybakina.

Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!

Dacă ţi-a plăcut articolul, urmăreşte MEDIAFAX.RO pe FACEBOOK »

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa [email protected].