CFR Cluj învinge cu 2-1 Sepsi OSK, în prelungiri, şi trece pe locul 2

CFR Cluj învinge cu 2-1 pe Sepsi OSK Sf Gheorghe, cu un gol marcat în prelungirile meciului disputat duminică în etapa a 7-a a play-off-ului, şi urcă pe locul 2 în clasament.

CFR Cluj a deschis scorul în partida disputată pe stadionul din Gruia, în minutul 6, prin Muhar, iar Sepsi a egalat în minutul 20 prin lovitură liberă de la 11 metri transformată de Alimi.

Oaspeţii au jucat o repriză în 9, după ce doi jucători, Oroian şi Ştefan, au fost eliminaţi în minutele 20, respectiv 45.

Golul care a adus victoria gazdelor a fost marcat în prelungiri, tot de Muhar.

CFR Cluj urcă astfel pe locul 2 în clasament.

Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!

Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa [email protected].