Jaqueline Cristian n-a suflat în faţa Karolinei Muchova la Ningbo

Doar o oră şi 18 minute a durat meciul din optimile de finală ale turneului de la Ningbo (China) dintre Cristian (26 de ani) şi Muchova (28 de ani)

După o înfrângere în calificări, Cristian (26 de ani) a reuşit totuşi să pătrundă pe tabloul principal, unde s-a poticnit în primul tur, învinsă de semifinalista de la US Open.

Pentru Cristian a fost a 3-lea înfrângere la rând, prima din această serie venind la Wuhan.

Pe 30 septembrie, Muchova a învins-o pe Cristian tot în China, la Wuhan, scor 6-1, 6-3.

În întâlnirile directe, Muchova o conduce cu 3-0 pe Cristian, primul lor duel având loc în 2018, la un turneul challener din Germania.

Muchova s-a impus şi atunci cu 2-0 la seturi, astfel că românca nu are niciun set adjudecat în faţa acestei adversare.

Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!

Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa [email protected].