Playoff Liga1: Academica Clinceni – Sepsi SIC Sfântu 2-1, în penultima etapă

Academica Clinceni – Sepsi SIC Sfântu Gheorghe s-a încheiat cu scorul de 2-1 pentru gazde, în ultimul meci al etapei cu numărul 9, a play-off-ului Ligii 1. Sepsi a ratat ocazia de a reveni pe podiumul campionatului.

Imaginea articolului Playoff Liga1: Academica Clinceni – Sepsi SIC Sfântu 2-1, în penultima etapă

Scorul a fost deschis de oaspeţi, prin Aganovic, în minutul 13, cu o lovitură de cap. Tănase l-a imitat peste două minute şi a egalat, cu acelaşi procedeu.

După pauză, în minutul 54, Chunchukov a marcat golul victoriei cu un şut la vinclu, din afara careului.

Sepsi Sfântu Gheorghe ocupă locul 4 în clasament, cu o etapă înainte de final, cu 37 de puncte, cu 3 mai puţine decât Universitatea Craiova, care e pe locul 3.

Academica Clinceni revine pe locul 5, cu 32 de puncte, cu unul peste ocupanta locului 6, FC Botoşani.

Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!

Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa [email protected].